Паметно изпълнение прекрати победната серия на Юнайтед

Паметно изпълнение прекрати победната серия на Юнайтед Снимка: Getty Images

Кристъл Палас спря победната серия на Манчестър Юнайтед и стигна до 1:1 у дома в отложен мач от седмия кръг на Висшата лига.

Изравнителен гол от пряк свободен удар в 91-вата минута донесе точката на домакините и нанесе тежък удар по впечатляващия в последните седмици тим на Ерик тен Хаг.

За нидерландския мениджър има и друга лоша новина, тъй като Каземиро получи жълт картон и ще бъде наказан за дербито срещу Арсенал в неделя.

Началните минути не бяха лесни за Юнайтед, макар че постепенно отборът пое контрола върху топката.

Палас имаше отлична възможност да поведе, когато Одсон Едуар стреля и Де Хеа спаси.

Малко преди края на полувремето "червените дяволи" поведоха. Ериксен направи отлично двойно подаване с Рашфорд и намери Бруно Фернандеш в наказателното поле, а португалецът имаше време да си нагласи топката и да стреля неспасяемо за 1:0.

След почивката интересните моменти не бяха много, но Юнайтед продължаваше да атакува.

Някъде след 80-ата минута, когато Каземиро получи картона си, се виждаше, че гостите изпускат двубоя от контрол.

Така в добавеното време Майкъл Олис изпълни фал по неспасяем начин с левия крак, за да фиксира равенството.

В класирането Юнайтед събра 39 т. на третата позиция. Толкова има и вторият Манчестър Сити, само че с мач по-малко.