ПСЖ с Меси и Неймар преклони глава на "Велодром"

Марсилия спечели с 2:1 голямото дерби с ПСЖ от осминафиналите на турнира за Купата на Франция на своя "Велодром" и продължава напред в надпреварата.

В състава на гостите бяха Лионел Меси и Неймар, но те не успяха да помогнат на парижани да елиминират големия си съперник.

Двата отбора изиграха доста зрелищен двубой, особено през първото полувреме, когато положенията пред двете врати се редяха едно след друго и можеха да паднат и повече попадения.

Марсилци поведоха с гол от дузпа на Алексис Санчес в 31-вата минута, а в 45-ата Серхио Рамос изравни. Победният гол за домакините бе дело на Руслан Малиновский в 57-ата минута.

След малко повече от две седмици двата отбора отново се срещат в Марсилия, но в мач от първенството.

Иначе за ПСЖ предстоят напрегнати дни. През уикенда гостува на Монако в Княжеството, а в началото на следващата седмица е първият сблъсък с Байерн от осминафиналите на Шампионската лига.