Шок за Ливърпул в края с ВАР в главната роля

Шок за Ливърпул в края с ВАР в главната роля Снимка: Getty Images

Ливърпул не успя да победи Брайтън като гост и стигна само до 1:1 в ранния двубой от Висшата лига днес.

Драматичният двубой беше белязан от множество намеси на ВАР и от изравнителен гол за домакините в добавеното време, когато шампионите вече докосваха победата.

Брайтън пропусна едно чисто положение в началото, а после получи дузпа, но Нийл Мопей изобщо не успя да уцели вратата от бялата точка.

После гол на Мохамед Салах беше отменен с ВАР за изключително тънка засада.

В 60-ата минута Диого Жота изведе Ливърпул напред след дрибъл в наказателното поле и много точен удар по земя в десния ъгъл. Към края резервата Садио Мане покачи на 2:0 с глава, но отново ВАР се намеси, видя засада и отмени попадението.

В 91-ата минута ВАР сигнализира на главния съдия за дузпа, след като Анди Робъртсън посегна за една топка, но не я уцели и изрита леко Дани Уелбек.

Стюърт Атуел изгледа ситуацията на повторение и отсъди втора дузпа за Брайтън, а Паскал Грос беше точен за 1:1.

Така Ливърпул стъпи еднолично на върха в класирането с 22 т., но води само с една на втория Тотнъм, който е с мач по-малко.