Шокиращи грешки на асовете провалиха Ливърпул срещу Арсенал

Шокиращи грешки на асовете провалиха Ливърпул срещу Арсенал Снимка: Getty Images

Ливърпул загуби с 1:2 от Арсенал на "Емирейтс" в странен мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Новите шампиони на Англия убедително надиграха гостите, но загубиха след груби грешки на двама от най-силните си футболисти - Върджил ван Дайк и Алисон.

Поражението означава, че Ливърпул няма да може да подобри рекорда на Манчестър Сити от 100 т. в един сезон. "Мърсисайдци" остават с 93 два кръга преди края.

Арсенал се придвижва на девето място с 53 т. и запазва надежди за класиране в Лига Европа.

Тази вечер Садио Мане откри за Ливърпул в 20-ата минута след бърза комбинация, но до почивката Арсенал направи пълен обрат с единствените си два точни удара в мача.

Първо Ван Дайк сгреши при едно връщане назад, Александър Лаказет открадна топката и изравни за 1:1.

В 44-ата минута Алисон сбърка пас при изнасянето на топката, Лаказет отново реагира и пресече подаването, след което центрира към Рийс Нелсън, който направи резултата 2:1.

През втората част Ливърпул имаше огромно превъзходство и почти изцяло владееше топката, но не успя да пробие отбраната на Арсенал.

Многобройните пропуски на гостите с върха си в 94-ата минута, когато Емилиано Мартинес отрази изстрел на Александър-Арнолд.