Сити отново спря Юнайтед преди финала

Сити отново спря Юнайтед преди финала Снимка: Getty Images

Манчестър Сити спечели с 2:0 градското дерби срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" и се класира на финал за Купата на лигата.

Играчите на Пеп Гуардиола стигнаха до победата тази вечер с голове на Джон Стоунс и Фернандиньо след почивката, а успехът им беше заслужен, тъй като те надиграха съперника и създадоха по-добрите положения в срещата.

Мачът започна вълнуващо, със ситуации и пред двете врати. През първото полувреме голове нямаше, тъй като общо три попадения не бяха признати - две на Сити и едно на Юнайтед.

Кевин де Бройне пък нацели гредата, а удар на Бруно Фернандеш беше спасен от Зак Стефен.

Пет минути след подновяването на играта Стоунс откри резултата, след като беше изпуснат на далечната греда и засече центриране на Фодън от фаул.

Сити продължи да създава положения, но с няколко намеси вратарят Дийн Хендерсън остави Юнайтед мача до 83-ата минута.

Тогава Фернандиньо отправи много точен удар от въздуха за 2:0 и реши всичко в двубоя.

Пълният хегемон в този турнир Сити ще се изправи срещу Тотнъм във финала на "Уембли", който е на 25 април.

"Гражданите" ще се борят да спечелят Карабао къп за четвърти пореден път.

Юнайтед пък се намира в серия от четири поредни загубени полуфинали в турнирите, в които участва.

Миналата година отново Сити спря "червените дяволи" в тази фаза на Карабао къп.