Смелите "вълци" грабнаха плячката срещу Арсенал в Лондон

Педро Нето бележи първия гол за гостите. Снимка: Getty Images
Педро Нето бележи първия гол за гостите.

Арсенал записа трети пореден мач без победа във Висшата лига - 1:2 у дома срещу Уулвърхемптън в двубой от 10-ия кръг.

Така тимът на Микел Артета успя да запише само една точка в трите си двубоя след успеха над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в началото на месеца, която се очакваше да даде импулс на "топчиите" за добър сезон.

Но вместо това Арсенал е на непривичното за него 14-о място с 13 точки - на 8 от лидерите Тотнъм и Ливърпул и на също толкова от зоната на изпадащите. Още по-притеснителното е, че поражението бе пето за лондончани в първенството от началото на кампанията.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите, които притиснаха сериозно Арсенал и закономерно стигнаха до откриване на резултата в 28-ата минута.

След атака по фланга на Адама Траоре топката беше центрирана пред наказателното поле, където Дендонкер успя да я насочи към вратата с глава. Топката се отби в напречната греда, но попадна в краката на Педро Нето, който стреля и след рикошет тя попадна в мрежата.

Арсенал реагира и изравни само две минути по-късно, когато след заучено положение след изпълнение на корнер Габриел направи 1:1. В края на полувремето по-добрата игра на гостите се увенча с нов гол, като негов автор стана Даниел Поденсе.

Четвърт час преди края Арсенал беше близо до изравняване след грешка на стража Руи Патрисио при изнасянето на топката, но Обамеянг не успя да се възползва от ситуацията.