Супер гол на Меси направи ПСЖ шампион (видео)

Супер гол на Меси направи ПСЖ шампион (видео) Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен си гарантира титлата на Франция благодарение на страхотен гол на Лионел Меси.

Ефектен далечен удар на аржентинеца беше достатъчен за равенството 1:1 срещу Ланс у дома, което направи домакините недостижими на върха в класирането 4 кръга преди края.

Това е десета титла за ПСЖ и тя превръща отбора в най-успешния френски клуб заедно със Сент Етиен. Парижани изпреварват Олимпик Марсилия, който остава с 9 титли на страната.

Мигът на Меси дойде в 68-ата минута след редица пропуски пред вратата на Ланс.

Лео се разписа с емблематичен параболичен удар с левия крак.

10 минути преди попадението Ланс беше останал с човек по-малко, но в 88-ата минута изравни чрез Корентен Жан.

Ултрасите на ПСЖ пък напуснаха предварително стадиона, за да празнуват трофея извън "Парк де Пренс" и така още веднъж демонстрираха разочарованието си от незадоволителния сезон.