В Ла Лига стана много горещо. Първите четири отбора са събрани в само три точки

Барселона допусна шокираща загуба у дома от Гранада в четвъртък вечер, като остави да бъде обърнат, след като водеше с 1:0 на почивката.

През втората част обаче гостите завладяха напълно "Камп Ноу" и се възползваха по най-добрия начин от изключително слабата игра на Барса.

Така битката за титлата в Испания се завърза още повече. При победа тимът на Роналд Куман можеше да излезе начело, но засега остава трети - с равни точки с втория Реал Мадрид, но с по-слаби показатели в директните двубои, и на две зад лидера Атлетико Мадрид.

Четвъртият Севиля пък е само точка надолу, като така първите четири отбора в Примера са събрани в рамките на само три пункта. А всичко ще стане още по-интересно в уикенда 8 и 9 май, когато четирите тима ще се изправят един срещу друг.

Барселона приема Атлетико Мадрид в дербито на 35-ия кръг, след което в неделя Реал Мадрид е домакин на Севиля. Както могат да дадат много отговори и да разплетат битката за титлата, така тези мачове могат и да завържат интригата още повече.

Пет кръга преди края шампионът в Испания е далеч от ясен.