Ван Дайк избухна: Невероятни сме!

Ван Дайк избухна: Невероятни сме! Снимка: Getty Images

Върджил ван Дайк бе изключително щастлив, след като титлата на Ливърпул бе потвърдена в четвъртък вечер. Челси узакони шампионския статут на "червените", след като победи Манчестър Сити с 2:1.

"Това е невероятно, какъв сезон само! Бяхме невероятни. Страхотно е да бъда част от тази група от футболисти и да участвам в това изключително пътешествие. Много горд съм, че мога да се нарека шампион на Висшата лига - каза Ван Дайк за BT Sport.

Разбира се, че гледах мача. Не гледам много двубои, но за този имах чувството сякаш продължава с години. А когато Кевин (де Бройне) вкара онзи пряк свободен удар, невероятен гол, между другото, започнах да се изнервям, а по принцип съм доста спокоен.

Но след края започнахме да празнуваме и просто бяхме изключително горди от себе си. Наистина не мога да опиша какво чувствам в момента.

Тази година вдигнахме нивото. Бяхме постоянни и играехме толкова добре."