Юнайтед победи, но загуби Рашфорд

Манчестър Юнайтед постигна рутинна победа над Евертън в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" изиграха солиден двубой и можеха да постигнат по-изразителен успех над "карамелите".

Това бе втора поредна победа в първенството за Юнайтед след тази над Лестър с 1:0 през седмицата и удължиха серията си без загуба на своя стадион на 24 мача.

Домакините започнаха много силно и набързо пропуснаха няколко добри положения чрез Забитце, Рашфорд и Уан-Бисака.

В 36-ата минута най-сетне вратарят на гостите Пикфорд бе преодолян. Рашфорд задържа добре около границата на наказателното поле, след което подаде към Санчо, който изчака най-удобния момент да намери Мактоменей в наказателното поле. Шотландецът, който наскоро се разписа четири пъти и за националния отбор на страната си, стреля в близкия ъгъл за 1:0.

Второто полувреме започна по-спокойно, а след час игра на терена се появи Марсиал на мястото на Антони. Именно французинът удвои преднината на Юнайтед, възползвайки се от груба грешка на Шеймъс Коулмън. Опитният бранител не успя да овладее топката след едно дълго подаване напред и подари кълбото на Рашфорд, който напредна отляво, след което центрира ниско към Марсиал, който нямаше проблем да засече.

Лошата новина за "червените дяволи" е контузията на Маркъс Рашфорд. Голмайсторът напусна терена принудително 10-ина минути преди края на редовното време.