Звездният ПСЖ се изложи в Лига 1

Звездният ПСЖ се изложи в Лига 1 Снимка: Getty Images

Звездният състав на ПСЖ се изложи и записа първа загуба в Лига 1 от началото на сезона.

Парижани загубиха с 0:2 гостуването на Рен в двубоя от деветия кръг, след като атомното им трио в нападение за пореден път не постигна очакваната резултатност.

Маурисио Почетино заложи на Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар от първата минута, а до тях действаше и Анхел ди Мария.

За последните 15 минути пък влезе и Мауро Икарди, но всички те така и не успяха да се разпишат.

Домакините дръпнаха в самия край на първата част и в първите секунди на втората чрез Гаетан Лаборд и Флавиан Тет след центрирания, за които защитата на ПСЖ не беше подготвена.

За фаворита в мача положения не липсваха, а Меси направи силно първо полувреме и изведе Мбапе сам срещу вратаря, но французинът пропусна.

После самият аржентинец стреля от фал и нацели гредата.

В 68-ата минута Меси отново изведе Мбапе, който отбеляза, но ВАР отмени попадението заради засада.

После пък Рен получи дузпа, но ВАР отмени и това решение.

До момента ПСЖ имаше само победи в първенството и остава лидер в класирането на 6 точки пред втория Ланс.