България е икономически стабилна и българите са в много по-благоприятна ситуация в сравнение с гърците, заяви президентът Росен Плевнелиев пред CNN.
Иска ли президентът да го различаваме по нещо от премиера Борисов - или просто смята, че имитацията е най-добрата форма на ласкателство...
Защо, като сме толкова добре, няколко гръцки управници предупреждават да се действа внимателно, за "да не станем като българите".
"Младите българи са в много различна и много по-интересна и много по-положителна ситуация от младите гърци. Причината е, че младите българи нямат планини от дългове и могат да решат своите приоритети и след това да ги финансират", заяви той.
Това екстази на президента вече идва в повече. Доста по-нормален изглеждаше, когато водеше предизборната си кампания - не беше нонстоп патетичен и еуфоричен.
Единствената "различна" ситуация между младите българи и младите гърци е, че едните са поколение 290 лева (минималната работна заплата в България), а другите са поколение 700 евро (МРЗ в Гърция).
Въпреки ситуацията в Гърция, по-лесно е един млад човек да изтегли кредит там, отколкото тук - "за да финансира приоритетите си". Най-малкото защото повечето гърци имат спестявания, а тук едва около 20 000 домакинства са заделили между 50 000 и 200 хиляди лева.
Дори за Великден гърците получиха по 200-300 евро бонуси за празнични трапези.
Ето някои съображения, които ми хрумнаха, за "благоприятната ни ситуация":
1. Защо гърците не се тълпят да почиват у нас, а ние даваме мило и драго да идем на Бяло море - не само през лятото, но и за уикендите.
2. Защо българките не наемат гъркини за домашни помощници, които и да гледат старите им и болни родители, вместо българките да бягат да търсят работа там като чистачки по къщите.
3. Защо българските мъже не прескачат за евтин секс в Северна Гърция, а гръцките фермери идват по селца и градчета в Югозападна България.
И да, може и да станем в по-благоприятна ситуация. Когато на остров Света Анастасия, бивш Болшевик, снимат "Mamma mia" 2, вместо на Санторини.
Или когато (т.нар.) мощите на Свети Йоан Предтеча станат по-известни от Партенона.
Това с президенското екстази е добро...Като слушам управленците все се чудя-аз ли съм препил или те са се напушили!?
Ами на вересия лесно се живее, но все някога идва плащането. Лошото е че някои решиха, че дълговете могат ей така да се опрощават. И за жалост липсата на ясна перспектива, налива вода в мелницата на подобни хора, но това е измама. Безплатен обяд няма, още по-малко живот на чужда сметка.