ЦСКА навакса два гола пасив и спря Левски в дербито

Най-добрият футболист на ЦСКА напоследък Евандро да Силва отбеляза дежурния си гол, с който върна "червените" в мача Снимка: LAP.bg
Левски поведе рано с 2:0, но наивно изпусна преднината си след почивката Снимка: LAP.bg
Левски поведе рано с 2:0, но наивно изпусна преднината си след почивката

ЦСКА и Левски направиха атрактивно 2:2 в голямото дерби на българската efbet Лига на националния стадион "Васил Левски".

"Сините" поведоха с два бързи гола преди почивката, но "армейците" изравниха с късни попадения през втората част, когато двубоят стана драматичен и двата тима могат да съжаляват, че не стигнаха до победата.

ЦСКА започна по-активно мача, но Левски откри резултата още при първата си обещаваща атака.

В 12-ата минута Иван Горанов центрира отляво, Паулиньо свали с глава към Станислав Иванов, който от воле простреля Черниаускас за 1:0.

Това видимо смути "червените" и само 6 минути по-късно Нашименто центрира отдясно от пряк свободен удар, Черниаускас се размина с топката при опита си да боксира, а Найджъл Робърта от непосредствена близост на празна врата покачи на 2:0.

В 21-ата минута Робърта беше близо до още един гол, но изстрелът му от чиста позиция беше спасен от Черниаускас.

В следващите минути "сините" се прибраха в своята половина и изчакваха атаките на съперника, докато ЦСКА не успяваше да предложи нищо, освен безцелни центрирания към наказателното поле, които не носеха опасност.

През втората част натискът на ЦСКА продължи, докато Левски играеше все по-пасивно.

"Сините" бяха наказани в 74-ата минута, когато Каргас увисна при една изсипана топка, Евандро овладя зад гърба му и сам срещу Миятович върна ЦСКА в мача - 1:2.

Малко по-късно Найджъл Робърта пропусна да реши всичко в полза на Левски сам срещу Черниаускас след неуспешен опит да финтира вратаря.

В 88-ата минута Греъм Кери центрира отляво и Раул Албентоса с глава изравни - 2:2!

В 90-ата минута треньорът на ЦСКА Люпко Петрович получи червен картон от съдията Георги Кабаков заради протест след съдийско отсъждане. ЦСКА до последно опитваше да спечели мача, но времето не стигна за нови голове.

В класирането разликата между двата тима остава 4 т. Левски остава на върха със 17 т., с две повече от Лудогорец, но шампионите могат да заемат върха, ако по-късно победят Ботев Враца.