Локо прати ЦСКА на 11 т. от върха

Али Соу изпусна най-чистите положения за ЦСКА Снимка: LAP.bg
Али Соу изпусна най-чистите положения за ЦСКА

Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 1:0 на "Лаута" в най-интересния мач от кръга на efbet Лига.

В интересен двубой в Пловдив домакините показаха отлична игра, но победният им гол падна от засада, а "армейците" от своя страна изпуснаха своите шансове и не се възползваха от численото си предимство в последните десетина минути.

Първата чиста ситуация се откри пред Али Соу за ЦСКА, но той не уцели вратата сам срещу Луков в 14-ата минута.

Две минути по-късно Умарбаев проби през центъра и пусна вляво към Йосип Томашевич, който беше оставен сам и завърши точно за 1:0. Повторенията показаха, че при подаването към Томашевич имаше доста очевидна засада, но голът беше признат.

"Червените" реагираха и станаха по-активни, но Петър Занев удари гредата при опит да центрира.

В следващите минути Локомотив беше видимо по-добрият отбор на терена и заслужаваше да стигне до втори гол, но Густаво Бусато направи няколко поредни спасявания и остави ЦСКА в мача.

В края на частта съперниците си размениха по още едно положение, като първо Мартин Луков спаси срещу Али Соу, после отново Бусато беше на мястото си при удар на Георги Илиев и добавка на Карагарен.

Втората част започна с още един пропуск на Али Соу, при който Луков отново се прояви отлично на два пъти.

После ЦСКА натисна трайно, но нямаше идеи, а домакините оставаха опасни при статични положения.

В 82-ата минута голмайсторът Томашевич с груба проява на тъчлинията си изкара втори жълт картон и беше изгонен. "Червените" обаче не се възползваха и даже за малко да получат втори гол след един ъглов удар.

В класирането Локо остава само на 4 т. от лидера Лудогорец и с еднакъв актив с Левски. ЦСКА остава на четвърта позиция, вече на цели 11 т. от върха.