България отново не загуби, солидно представяне срещу още един участник на Евро 2024 Снимка: Startphoto.bg

България завърши 1:1 в контролата срещу Словения и записа шести пореден мач без загуба под ръководството на Илиан Илиев.

"Трикольорите" бяха равностойни на участника на Европейското първенство на чужд терен и за пореден път демонстрираха стабилна игра.

Двата тима си размениха по един ранен гол и впоследствие не стигнаха до нови попадения, а българският тим не отстъпи в игрово отношение и на няколко пъти потърси и победата.

Срещата започна отлично за нашите и още във втората минута Кирил Десподов получи извеждащо подаване, финтира бранител и си спечели дузпа.

Капитанът ни се зае с изпълнението и откри резултата на стадион "Стожице".

10 минути по-късно словенците изравниха след ъглов удар.

Андраж Шпорар получи топка от Млакар и вкара отблизо за 1:1.

До края на полувремето Георги Костадинов стреля опасно с глава, но не уцели вратата, а после стражът на България Светослав Вуцов спаси изстрел на Бенямин Шешко.

Темпото спадна през втората част, но отново Десподов напомни за себе си след час игра. Звездата на вратата на Словения Ян Облак обаче беше на мястото си.

В добавеното време Филип Кръстев направи хубав рейд, но стреля слабо и Облак улови.

Така тимът на Илиан Илиев приключва с две равенства приятелските мачове с Румъния и Словения и вече гледа към участието си в Лигата на нациите.

Там двубоите ще стартират през септември, а съперници ще бъдат Беларус, Северна Ирландия и Люксембург.