Левски развали празника на Ботев с победа на новия стадион

Левски развали празника на Ботев с победа на новия стадион Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив откри обновения си стадион "Христо Ботев" със загуба с 0:1 от Левски в двубой от поредния кръг на efbet Лига.

18 000 души напълниха трибуните на "Колежа" и превърнаха мача в голямо шоу, но футболистите не успяха да зарадват домакините с добра игра и да вземат нещо от Левски.

Спектакълът на трибуните включваше голямо количество димки, фойерверки и шоу с дронове, което забави първия съдийски сигнал и после доведе до 15 минути продължение на втората част.

През първото полувреме и двата тима тотално разочароваха и не успяха да сътворят нищо интересно в историческия двубой.

Малко след 60-тата минута дойдоха двете ситуации, които решиха сблъсъка.

Първо Ботев стигна до най-чистото си положение, след като Минков проби отдясно и центрира прострелно, а Бароан не успя да вкара отблизо в опразнената врата и нацели гредата.

Секунди по-късно груба грешка за домакините направи Пунчец. Макар че вратарят Ханкич изби топката от краката на Роналдо, Рикардиньо притича и на празна врата откри резултата.

Това се оказа и единственото попадение, с което Левски постигна втора поредна победа в шампионата и се утвърди на четвъртото място с 51 т.