Левски записа две поредни победи за първи път от октомври

Левски записа две поредни победи за първи път от октомври Снимка: start-photo.bg

Левски постигна втора поредна победа за първенство. След победата с 2:0 над Хебър в Пазарджик последва нова такава със същия резултат - срещу Ботев Враца на "Герена".

Въпреки че Андриан Краев изпусна дузпа още в петата минута, с два гола до почивката "сините" си решиха мача навръх 60-ата годишнина на стадион "Георги Аспарухов".

В 24-тата минута Уелтън откри резултата с много хубав диагонален удар, а крайното 2:0 оформи Жереми Петрис в 40-ата. Френският краен бранител завърши бърза триходова атака, преминала през Роналдо и Рикардиньо, след което с мощен шут я прати неспасяемо в мрежата.

Успехът е втори поред за отбора на Станимир Стоилов - нещо, което не се бе случвало на "сините" от началото на октомври. С победата Левски вече е четвърти с 38 точки, а Ботев Враца остава 12-и с 22.