Локо Пловдив влезе в шестицата с успех над Левски

Локо Пловдив влезе в шестицата с успех над Левски Снимка: Startphoto.bg

Локомотив Пловдив влезе в шестицата и завърза борбата за местата в топ 6 след домакинска победа с 1:0 над Левски.

Гол на Джовани през второто полувреме причини загубата на "сините", които изиграха доста слаб и безидеен мач.

В края на първата част Уелтън проби и отправи опасен удар, но Хоркаш спаси.

4 минути след подновяването на играта Левски вкара, но попадението не беше зачетено заради засада на Рикардиньо.

В 59-ата минута се стигна до гола за Локомотив след блокиран удар на Димитър Илиев.

Топката стигна до Джовани, който от дъгата на наказателното поле отправи много точен удар за 1:0.

До края Хоркаш на два пъти спаси вратата си и попречи на Левски да вземе поне точка.

В класирането Локо достигна до шестото място с 50 т. и ще играе в плейофите от първата шестица вместо Славия.

Левски записа поражение след три поредни победи и остава четвърти с 54 т. - на пет зад третия ЦСКА 1948.