Лудогорец си го изкара на Пирин

Лудогорец си го изкара на Пирин Снимка: Startphoto.bg

Няколко дни след фиаското в Дания срещу Нордселанд Лудогорец си повъзвърна разклатеното самочувствие след успех с 4:0 над Пирин в Разград в двубой от 13-ия кръг на Първа лига.

С трите точки "орлите" излязоха на четвърта позиция с равен точков актив с левски - по 23, - но с по-добра голова разлика от "сините".

Лудогорец е на седем точки от лидера Локо Пд, но с два мача аванс спрямо "черно-белите".

Резултатът бе открит от домакините още в шестата минута. Рик Джонатан центрира точно към непокрития Спас Делев, който с глава на празна врата реализира.

До края на частта и в началото на втората домакините бяха по-активният тим, но така и не успяха да стигнат до съвсем чисти голови положения.

В 61-вата минута "орлите" удвоиха преднината си. Якоб Пьотровски засече с глава центриране отдясно и покачи на 2:0.

Скоро резултатът стана 3:0. След голямо разбъркване в наказателното поле Руан Секо прокара топката в мрежата. Първоначално бе отсъдена засада, но след преглед от ВАР попадението бе признато. При ситуацията във вратарското поле лежеше Мартин Бачев от гостите и защитникът покри засада при един от рикошетите.

В 79-ата минута падна и четвъртият гол. Рик намери по отличен начин Кайо Видал и той технично прехвърли стража на гостите.