Специалистите на статичните положения от ЦСКА биха с нови два гола от корнер

Специалистите на статичните положения от ЦСКА биха с нови два гола от корнер Снимка: start-photo.bg

С нови два гола от корнер и попадение в 90-ата минута ЦСКА победи Арда с 3:1 в Кърджали, с което увеличи аванса си на върха в класирането и вече е на пет точки пред втория Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко.

Загубата бе първа от началото на септември за тима от Кърджали, който за последно падна с 0:2 при гостуването си на Левски на "Герена".

Джонатан Линдсет даде аванс на "червените" с хубав гол с глава след центриране от корнер на Тибо Вион. Положението бе заучено, а Линдсет засече с топката на първа греда, пращайки я по диагонала в далечния ъгъл, с което отбеляза първия си гол за ЦСКА.

Малко след почивката Арда изравни, също от статично положение. След заучено изпълнение на корнер топката бе пусната по тревата към дузпата, откъдето Светослав Ковачев я прати в долния ляв ъгъл на Бусато.

Няма и десет минути след изравнителното попадение ЦСКА отново поведе. След ново центриране от корнер топката бе свалена в наказателното поле, където току-що появилият се от пейката Дюкенс Назон вкара за 2:1.

Крайното 3:1 оформи друга резерва - Марселино Кареасо. Лазар Туфегджидж направи няколко страхотни финта по лявото крило, след което намери Кареасо. Колумбиецът укроти кълбото с десния крак, след което с левия стреля под гредата, без да остави шансове на Господинов.

Победата е четвърта поредна за ЦСКА в първенството.