ЦСКА е на финал след голямо треперене, драма и дузпи на "Армията"

ЦСКА е на финал след голямо треперене, драма и дузпи на "Армията" Снимка: Lap.bg

ЦСКА се класира за третия си пореден финал в турнира за Купата на България след инфарктна победа над Славия след изпълнение на дузпи.

"Армейците" бяха безлични в редовното време и продълженията, в които Славия навакса пасива си от 0:2 от първия мач в "Овча купел". При изпълненията от бялата точка Славия бе на едно попадение от победата, след като изпълняващият първи ЦСКА пропусна, но вратарят Димитър Евтимов се превърна в герой с две поредни спасени дузпи.

"Белите" попариха домакините с две попадения в първия четвърт час на двубоя. В 8-ата минута Кирилов проби за пореден път през лявото крило, преодоля Лам и подаде по земя към Тасев, за когото не бе проблем да вкара от два метра на празна врата.

Шокът на "Армията" стана пълен в 12-ата минута, когато Минчев вкара второ попадение за гостите. Отбеляза го Минчев след страхотен шут от над 30 метра, който свари леко неподготвен стража Евтимов.

Всичко можеше да е много по-различно, ако беше признато попадението на ЦСКА в 16-ата минута. Вион центрира към Кайседо, който с глава насочи към вратата, но след намесата на ВАР бе отсъдено, че тя не е преминала голлинията с целия си обем. Повторенията обаче убедиха в обратното - попадение имаше.

Последва още натиск на "червените" и опасен удар на Георги Йомов с глава покрай вратата.

В последната минута на първата част Маурисио Гарсес изведе Жорди Кайседо и последвалият удар бе много слаб, макар и в ситуация очи в очи с вратаря.

В 67-ата минута "белите" бяха близо до трети гол след голяма глупост на Евтимов, който излезе от наказателното поле и подари топката на съперника, но от далечна дистанция Йон Бакаеро не уцели празната врата.

Три минути по-късно Георги Йомов центрира опасно и Светослав Вуцов не успя да избие, като кълбото стигна до нищо неподозиращият Кайседо, а последвалият рикошет я прати в аут.

Гол така и не падна, а в продълженията Кайседо пропусна от чиста позиция.

При дузпите двата тима вкараха по 6, след което капитанът на ЦСКА Кох прати кълбото над напречната греда.

Никита Николаевич застана с мисията да дари победата на Славия, но Евтимов спаси. След това вратарят на домакините отрази и удар на Нгуена и "армейците" триумфираха.