Вратар и рикошет спасиха неубедителна Франция

Вратар и рикошет спасиха неубедителна Франция Снимка: Getty Images

С големи трудности Франция се класира за четвъртфиналите на Евро 2024 след победа с 1:0 над Белгия.

Нещастен автогол на Ян Вертонген в 85-ата минута донесе успеха на французите, които за пореден път на този шампионат не убедиха с играта си.

Белгия изпусна своите шансове да поведе в резултата, а на вратата на Франция Майк Менян се прояви с няколко решаващи намеси.

След предпазливо начало белгийците загатнаха за потенциала си в предни позиции, а на другата врата Маркус Тюрам стреля опасно с глава към Кастелс.

В началото на втората част белгийският вратар отрази удар на Орелиен Чуамени, но после напрежението беше при колегата му Менян, спасил изстрели на Ромелу Лукаку и Кевин де Бройне.

Тео Ернандес пък настигна останалия сам срещу стража Караско за най-важната си намеса в защита в този двубой.

След 80-ата минута Франция беше подложена на натиск, но направи една добра атака, при която резервата Рандал Коло Муани получи шанс да стреля.

Ударът не беше добър, но се отклони в крака на Вертонген и стана невъзможен за Кастелс - 1:0.

Накрая се стигна и до финален натиск на белгийците, но в защита тимът на Дидие Дешан удържа и продължава напред в първенството.

На четвъртфиналите Франция ще играе срещу Португалия или Словения.