Реал дръпна с три точки на Барса

Каземиро вкара и двата гола за Реал.

Реал Мадрид записа трудна победа с 2:1 у дома над Севиля в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига и поне за денонощие ще е еднолично на върха в Ла Лига с три точки пред Барселона. В герой за "кралете" се превърна Каземиро, който отбеляза и двете попадения на "Бернабеу".

Преди двубоя Севиля направи шпалир на новите носители на Суперкупата на Испания, а Серхио Рамос показа трофея на феновете.

Капитанът, Гарет Бейл и Еден Азар бяха големите отсъстващи в състава на Реал, но мадридчани се поздравиха с успеха и без тях.

Реал доминираше през първата част, но допусна попадение, което бе отменено. Люк де Йонг реализира с глава, но след видео разглеждане бе отсъдено нарушение на Гудел. И трите гола на "Сантяго Бернабеу" паднаха през второто полувреме. Резултатът беше открит в 57-ата минута, когато Каземиро направи фантастично двойно подаване с Лука Йович, който асистира с пета. Завършващият удар на бразилеца не бе по-малко впечатляващ.

Севиля обаче стигна до равенството в 64-тата минута. Мунир падна пред наказателното поле, но от легнало положение успя да асистира на Люк де Йонг. Останаха сериозни съмнения, че Мунир докосва топката с ръка, но голът бе зачетен.

Това не смути "белия балет", който отново стигна до лидерството само пет минути по-късно. Каземиро вкара втория си гол, този път с глава след центриране на Лукас Васкес от десния фланг.

Реал вече има 43 точки от 20 изиграни мача, а Барселона е с 40, но от 19. В неделя вечерта каталунците посрещат Гранада в дебюта на новия треньор Кике Сетиен.