Троен кошмар за Челси насред "Стамфорд Бридж"

Челси получи три гола след почивката и не успя да реагира на добрата игра на противника Снимка: Getty Images

Челси шокиращо загуби с 0:3 у дома от Борнемут и позволи да бъде надигран и унизен на своя "Стамфорд Бридж".

Така шампионите се смъкнаха на четвърто място в класирането с равен брой точки с третия Ливърпул, а от играта им тази вечер няма как да са останали обнадеждени новите попълнения Оливие Жиру и Емерсон Палмиери, които бяха представени на почивката.

Борнемут игра добре и през първото полувреме, когато Челси също имаше ситуации да поведе, но головете паднаха след паузата. В 51-ата минута Калъм Уилсън откри резултата с изстрел покрай Куртоа. В 64-ата и 67-ата минута гостите нанесоха още два удара чрез Станислас и Нейтън Аке и резултатът стана 3:0, а въпреки създадените положения до края, Челси нямаше как да се върне в мача.

По същото време Манчестър Сити продължи да мачка във Висшата лига и надделя с 3:0 над Уест Бромич.

Новото попълнение Аймерик Лапорт изигра цял мач в защитата на "гражданите", а головете вкараха Фернандиньо през първото полувреме и Кевин Де Бройне и Серхио Агуеро след почивката.

Така Сити отново поведе на върха с 15 т. пред втория Юнайтед, който загуби от Тотнъм с 0:2.