Ливърпул разби Торино в "контролата за хората" (видео)

"Червените" се завърнаха на родна земя след близо 3 месеца и спечелиха срещу Торино.

Ливърпул приключи подготовката си за новия сезон с победа с 3:1 над Торино в последната си лятна контрола.

"Червените" изиграха първия си приятелски мач на "Анфийлд" от две години насам и над 30 000 видяха любимците си няколко дни преди началото на първенството във Висшата лига в двубой, който бе наречен "мач за хората".

Резултатът можеше да е още по-изразителен, но през първото полувреме домакините пропуснаха дузпа чрез Фабиньо, който стреля встрани от вратата в 17-ата минута и пропусна да открие. Все пак Ливърпул стигна до попадение в 21-вата минута. Мохамед Салах нахлу отдясно и намери Роберто Фирмино, който имаше и късмет при попадението. Три минути по-късно след ново взаимодействие между Салах и Фирмино, топката попадна във Вайналдум, който я прокара между краката на вратаря на Торино.

"Биковете" успяха да върнат едно попадение преди края на полувремето, след като Андреа Белоти се възползва от грешка в защитата на домакините и от близко разстояние отбеляза първия гол във вратата на Алисон след рекордния му трансфер от Рома. На почивката мениджърът Юрген Клоп извърши седем смени, а Ливърпул вдигна оборотите и доминираше на терена, но до гол не се стигаше.

Все пак в 86-ата минута Даниел Стъридж направи 3:1 след асистенция на новото попълнение Джердан Шакири.

В неделя Ливърпул открива новия сезон с домакинство на Уест Хем.