Бейл спаси страдащия Реал от загуба

Бейл стана герой за Реал, но накрая беше изгонен Снимка: Getty Images
Бейл стана герой за Реал, но накрая беше изгонен

Реал Мадрид завърши 2:2 като гост на Виляреал в мач от третия кръг на Ла Лига и записа второ поредно равенство в шампионата.

"Белия балет" води голяма битка в тежкото гостуване и направи някои сериозни пропуски, а накрая беше близо и до загубата, но два гола на Гарет Бейл осигуриха точката на отбора.

В 12-ата минута Виляреал поведе след лесна добавка на Жерард Морено. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но ВАР се намеси и коригира решението - 1:0.

В последните секунди на първото полувреме Реал изравни с великолепен отборен гол. Дани Карвахал направи двойно подаване с Луча Йович, който го изведе с пета, а десният бек центрира прострелно и Гарет Бейл засече на празна врата за 1:1.

След почивката вратарят на Виляреал Андрес Фернандес се отличи с добри намеси и задържа домакините в мача, а в 74-ата минута те отново поведоха.

Куртоа спаси топовен удар, но атаката на домакините продължи и Мой Гомес засече прострелен пас отляво, за да направи резултата 2:1.

В 86-ата минута Модрич отне една топка в центъра и я подаде на Бейл, който проби отдясно и с удар по земя в близкия ъгъл направи 2:2, с което фиксира и крайния резултат.

В 94-ата минута обаче героят Бейл си изкара втори жълт картон за опасно посягане и беше изгонен.

Реал събра 5 т. след първите три кръга и се намира на пето място в класирането. Виляреал е в долната част на таблицата с 2 т.