Реал взе гостуването в Билбао, а героят беше неочакван

Бензема откри резултата през първото полувреме, а по-късно Каземиро донесе победата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид взе с 2:1 тежкото гостуване на Атлетик Билбао в 28-ия кръг на Ла Лига. Така Кралския клуб спечели наглед най-трудния си мач като гост в първенството до края и поведе с 5 т. на върха пред втория Барселона.

Гол на Роналдо беше отменен заради засада след 10 минути игра, но в 25-ата минута резултатът беше открит от Бензема, а Кристиано записа асистенция с едно докосване.

На няколко пъти Кейлор Навас се намесваше решително на вратата на Реал, но нямаше какво да направи в 65-ата минута, когато Атлетик изравни. При центриране отдясно топката беше свалена към Ариц Адуриц и той отблизо с глава направи 1:1.

Само три минути по-късно Роналдо спечели първа топка при центриране от корнер и я отклони към Каземиро, който я спря и от няколко метра отбеляза за крайното 2:1.

Така "Белия балет" събра 65 точки, пет повече от Барса, като и двата тима са изиграли по 27 мача. Каталунците посрещат Валенсия утре вечер.