Арсенал не дава на Сити да се зарадва - "артилеристите" също вкараха 4

Арсенал не дава на Сити да се зарадва - "артилеристите" също вкараха 4 Снимка: Getty Images

Арсенал отговори по перфектен начин на победата на Манчестър Сити срещу Ливърпул и отново увеличи аванса си пред преследвача на седем точки след разгром с 4:1 над Лийдс у дома.

"Белите" застрашиха вратата на Рамсдейл още в десетата секунда, когато защитниците на Арсенал още не бяха "влезли" в мача, но след това тимът на Микел Артета взе нещата в свои ръце.

Габриел Жезус откри резултата в 35-ата минута с точно изпълнение от дузпа, която сам си спечели, а през втората част "артилеристите" вкараха нови три попадения.

Малко след почивката Бен Уайт удвои аванса на домакините, а в 55-ата Жезус заби втория си гол за деня след страхотно двойно с Леандро Торсар.

В 76-ата Лийдс отбеляза почетно попадение, след като удар на Кристенсен рикошира в гърба на Зинченко и подлъга Рамсдейл, но малко по-късно Гранит Джака оформи крайното 4:1, засичайки с глава прекрасно центриране на Йодегоор.

"Артилеристите" имат вече 72 точки след 29 изиграни мача, Сити е с 64, но и мач по-малко. Лийдс пък продължава битката си за оцеляване. "Белите" са 14-и с 26 пункта, на две над опасната зона.