Арсенал разгроми Палас и дръпна с осем точки на Сити

Арсенал победи закъсалия Кристъл Палас с 4:1 на своя стадион "Емиратс" в среща от 28-ия кръг на Висшата лига. По този начин "топчиите" дръпнаха с осем точки на втория Манчестър Сити.

Отборът на Микел Артета обаче е и с мач повече, тъй като двубоят на "гражданите" срещу Уест Хем бе отложен заради ангажиментите им в турнира ФА къп.

Домакините търпеливо чакаха възможности и такава се появи в 28-ата минута. Сака бе изведен от Бен Уайт и намери Мартинели в другата част на наказателното поле. Той си освободи пространство и с прецизен изстрел преодоля вратаря.

Към края на полувремето натискът на "артилеристите" се увеличи още повече и в 43-тата минута логичното се случи, като Сака удвои аванса на домакините.

В началото на второто полувреме Гранит Джака покачи на 3:0, а силите на Палас стигнаха за почетно попадение дело на Джефри Шлуп.

В 74-тата минута Сака отбеляза втория си гол в мача. Той бе намерен от резервата Тиърни и оформи крайното 4:1.

В навечерието на дербито "орлите" останаха без треньор, след като френската легенда Патрик Виейра бе уволнен.

Кристъл Палас все още няма победа в първенството през 2023-та и е под сериозна заплаха от изпадане.