Арсенал развя бялото знаме и поднесе титлата на Сити

Арсенал развя бялото знаме и поднесе титлата на Сити Снимка: Getty Images

Арсенал се сбогува с мечтите си за титла на Англия след тежка домакинска загуба с 0:3 срещу Брайтън.

Три допуснати гола през втората част сложиха край на крехките надежди, че "артилеристите" могат да изпреварят Манчестър Сити в последните кръгове.

Тимът на Микел Артета остава на 4 т. зад Сити в класирането, а вече има и само два мача до края на сезона срещу три на директния конкурент.

Така "гражданите" могат да си гарантират трофея още следващата неделя при успех над Челси.

Тази вечер Брайтън владееше повече топката през първата част, но тогава по-добрите положения бяха за Арсенал и Леандро Тросар удари греда в 30-ата минута.

Само шест минути след почивката Хулио Сезар Енсисо откри резултата и мачът тръгна в неприятна посока за домакините.

Брайтън пропусна да си реши и по-рано двубоя, но го направи чак в 86-ата минута, когато резервата Дениз Ундав покачи на 2:0.

Дълбоко в добавеното време Первис Еступинан направи победата на гостите класическа и ги изкачи до шестата позиция в таблицата.