Байерн, какво беше това? Айнтрахт напълни кошницата на шампиона

Байерн, какво беше това? Айнтрахт напълни кошницата на шампиона Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен катастрофира тежко и загуби с 1:5 от Айнтрахт Франкфурт при днешното си гостуване в Бундеслигата.

Това беше първа загуба за шампиона в първенството през този сезон, но тя дойде по доста унизителен начин и разкри проблемите в отбраната на баварците.

Омар Мармуш изведе Айнтрахт напред в 12-тата минута, а Ерик Дина Ебимбе и Уго Ларсон направиха резултата 3:0 преди Йошуа Кимих да върне едно попадение към края на полувремето.

През втората част Байерн остана далеч от обрата и Ебимбе вкара втория си гол, а Ансгар Кнауф покачи на 5:1 след час игра.

Баварският колос не беше допускал пет гола от 2019 г. насам, когато отново разгромът се случи във Франкфурт срещу Айнтрахт.

Тимът на Томас Тухел остава на втората позиция, на 3 т. зад водача Байер Леверкузен.

Утре "аспирините" могат да се откъснат на върха, но имат трудно гостуване на третия Щутгарт.