Челси превърна Кепа в герой срещу третодивизионен съперник

Челси превърна Кепа в герой срещу третодивизионен съперник Снимка: Getty Images

Челси преодоля с големи мъки четвъртия кръг на ФА Къп и надделя с 2:1 над Плимут Аргайл на "Стамфорд Бридж" след продължения.

Томас Тухел се оказа заразен с коронавирус и не можеше да води отбора, но заложи на силен титулярен състав, от който се очакваше да се справи по-лесно с третодивизионния съперник.

Гостите обаче се представиха геройски и откриха още в 8-ата минута чрез Макуоли Гилеспи.

Сесар Аспиликуета изравни към края на полувремето, но Челси така и не успяваше да стигне до втори гол, с който да направи пълния обрат.

Така срещата влезе в продължения, където Маркос Алонсо най-сетне даде преднина на домакините в 107-ата минута след хубава комбинация между германските национали Кай Хаверц и Тимо Вернер.

Малко преди края обаче драмата стана пълна, защото Плимут получи дузпа.

Кепа Арисабалага се превърна в герой и спаси слабия удар на Райън Харди от 11-те метра.

След победата на Челси предстои пътуване до Абу Даби за участие в Световното клубно първенство.

Мениджърът Тухел обаче няма да може да води тима и в този турнир.