Дибала прати Рома в Лига Европа, Ювентус остана седми

Дибала прати Рома в Лига Европа, Ювентус остана седми Снимка: Getty Images

Рома изпревари Ювентус в крайното класиране на Серия "А" и ще играе в Лига Европа през следващия сезон.

Гол от дузпа на Пауло Дибала в самия край на мача срещу Специя донесе победата с 2:1, която изпрати "вълците" на шестата позиция с точка пред Юве.

Играчите на Масимилиано Алегри също спечелиха своя мач - гостуването на Удинезе с 1:0 - но останаха седми и ще играят в Лигата на конференциите.

"Бианконерите" играха силно и заслужиха успеха, който дойде с гол на Федерико Киеза в 68-ата минута.

През това време резултатът на "Олимпико" между Рома и Специя все още беше 1:1. В 90-ата минута Дибала изпълни дузпата, с която донесе необходимата победа на тима си.

Специя обаче се спаси от изпадане благодарение на Милан, който по същото време победи Верона с 3:1 и прати гостите в Серия "Б".

Гол на Оливие Жиру от дузпа в края на първата част и две късни попадения на Рафаел Леао донесоха успеха на "росонерите", които играеха само за престиж и вече си бяха осигурили четвъртото място в крайното подреждане.