Евертън се спаси от изпадане с епичен обрат

Евертън се спаси от изпадане с епичен обрат Снимка: Getty Images

Евертън се спаси от изпадане и запази мястото си в английския елит след драматична домакинска победа с 3:2 над Кристъл Палас.

"Карамелите" изоставаха с 0:2 до 54-тата минута, но сътвориха паметен обрат и вече са спокойни на 4 т. от зоната на изпадащите кръг преди края.

Феновете на "Гудисън Парк", които изживяха толкова много през този сезон, бяха в еуфория и част от тях нахлуха на терена след победния гол на Доминик Калвърт-Люин 5 минути преди края.

Преди това Жан-Филип Матета и Джордан Аю дадоха добра преднина на Палас, но Евертън тръгна на щурм след почивката.

Голове на Майкъл Кийн и Ричарлисон докараха резултата до 2:2, преди Калвърт-Люин да се разпише победно с глава.

В последния кръг ще стане ясен и третият изпадащ заедно с Уотфорд и Норич.

В момента на спасителното 17-о място е Бърнли с 35 т., но със същия точков актив е и 18-ият Лийдс.