Хакими си изкара втори пореден червен картон, ПСЖ громи с 5-ца

Хакими си изкара втори пореден червен картон, ПСЖ громи с 5-ца Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен разгроми гостуващия Аячо с 5:0.

Килиан Мбапе заби два гола за парижани, а Ашраф Хакими отбеляза завръщането си от наказание с нов червен картон, този път директен.

Фабиан Руис откри резултата в 22-ата минута, след като бе добре изведен в наказателното поле и с външната част на крака завърши, преди Хакими да удвои 11 минути по-късно.

Мбапе вкара набързо двете си попадения в началото на втората част, като второто бе изключително красиво - от воле от границата на наказателното поле, след като бранител не успя да изчисти добре извеждащото подаване към него на Серхио Рамос.

Крайното 5:0 дойде след автогол на Йосуф в 73-тата минута.

Малко по-късно Хакими се замеси в едно спречкване, заради което той и Мангани от гостите бяха изгонени.

Мароканецът тъкмо се бе завърнал на терена, след като в предишния мач изтърпяваше наказание заради двата си жълти картона при загубата с 1:3 от Лориен, и сега най-вероятно ще пропусне оставащите три кръга от сезона.

С победата ПСЖ събра 81 точки, с шест повече от втория Ланс. Аячо остава в зоната на изпадащите с 23 т. и без шанс за спасение.