Интер нанесе първа загуба на лидера Наполи (видео)

Интер нанесе първа загуба на лидера Наполи (видео) Снимка: Getty Images

В 16-ия кръг от Серия "А" Наполи допусна първа загуба от началото на сезона. Лидерът в Калчото загуби гостуването си на Интер с минималното 0:1.

Един Джеко донесе победата за домакините в 56-ата минута. Босненецът засече с глава центриране на Димарко отляво и отблизо разстреля Мерет.

В 90-ата минута Распадори можеше да спаси точката за южняците, но бомбеният му шут попадна точно в тялото на Онана.

Това бе и най-доброто положение за гол за Наполи, който пропиля цял мач, без да успее да организира нищо интересно в предни позиции.

С победата "нерадзурите" събраха 33 пункта, отново са само на точка зад третия Ювентус. Наполи остава лидер в класирането с 41 точки, но вече само на пет пред втория Милан.