Интер разгроми последния и дръпна с четири точки пред Милан

Интер разгроми последния и дръпна с четири точки пред Милан Снимка: Getty Images

Интер записа шеста поредна победа в Серия "А", след като разгроми последния Салернитана с 5:0.

За първи път в историята си "нерадзурите" постигат пет поредни успеха без да допуснат гол в италианския елит. Головата разлика от последните пет срещи на Интер в Калчото е 16:0.

Петима различни голмайстори донесоха успеха за "нерадзурите". Иван Перишич и Дензъл Дъмфрис се разписаха през първата част, а след почивката вкараха Алексис Санчес, Лаутаро Мартинес и Роберто Галярдини, последните двама след като се появиха от резервната скамейка.

С победата Интер дръпна с четири точки пред градския си съперник Милан, на който му предстои тежко домакинство срещу Наполи в неделя вечер.

Междувременно тимът от Салерно остава на дъното в класирането със само осем точки след 18 изиграни мача.