Испания подпечата финала след успех над Италия

Испания - Хърватия е финалът в турнира Лига на нациите. След като в сряда Модрич и компания се справиха с домакина Нидерландия, Ла Фурия победи Италия с 2:1 в другия полуфинал.

Така "скуадрата" ще играе с "лалетата" за определяне на бронзовия медалист.

Иначе мачът между Испания и Италия бе първи между двете нации от 2021-ва, когато се срещнаха на същата фаза в турнира, а испанците отново триумфираха с 2:1 на "Сан Сиро" в Милано.

Йереми Пино откри резултата в полза на иберийците още в 3-тата минута, а в 11-ата Чиро Имобиле изравни за "адзурите" от дузпа. Хоселу пък подпечата успеха и финалните визи на Испания на "Де Гролш Весте" в нидерландския град Еншеде.

Мачът започта вихрено за испанците и в 3-тата минута поведоха. Тогава Гави притисна отбраната на "адзурите", Бонучи допусна топката да му бъде отнета от Пино пред наказателното поле, а веднага след това крилото нанесе техничен удар за 1:0.

Италия бързо възстанови статуквото. В 11-ата минута Чиро Имобиле беше точен от дузпа, свирена за явна игра с ръка на Льо Норман.

През второто полувреме беше още по-интересно. Испанците доминираха, но възпитаниците на Роберто Манчини не се даваха.

Ла Фурия пропиля по-добрите шансове, но в 65-ата минута Фратези пропусна да вкара и да изведе своите напред. Халфът стреля от чудесна позиция, но противниковият страж успя да избие топката със страхотен рефлекс.

Развръзката настъпи в 88-ата минута. Родри пробва далечен изстрел, който претърпя двоен рикошет. Така топката се озова пред Хоселу, който просто протегна крак и я добута във вратата за победното попадение и прати тима си на финал срещу "ватрените".

Испания и Хърватия играха на осминафинал на Евро 2020, като след 3:3 в редовното време, иберийците продължиха напред след два безответни гола в продълженията. Дали не ни очаква ново зрелище?