Капитанът даде на Арсенал 5 т. аванс, "топчиите" мечтаят все по-смело

Капитанът даде на Арсенал 5 т. аванс, "топчиите" мечтаят все по-смело Снимка: Getty Images

Арсенал мечтае все по-смело за нещо голямо през този сезон и си осигури 5 т. аванс на върха в класирането преди паузата за Мондиал 2022.

"Артилеристите" победиха с 2:0 като гости последния в таблицата Уулвърхемптън и се възползваха по най-добрия начин от изненадващата загуба на Манчестър Сити по-рано днес.

Капитанът Мартин Йодегор донесе успеха на Арсенал с два гола след почивката. Норвежецът откри в 55-ата минута на празна врата след пас на Фабио Виейра, който елегантно копна топката отляво.

15 минути преди края Йодегор удвои с хубав удар от наказателното поле при една отскочила топка. Гостите не изпуснаха аванса си до края и събраха 37 т. от първите си 14 мача във Висшата лига.

Втори е Сити с 32, а на третата позиция е Нюкасъл с 30.

"Топчиите" ще посрещнат Коледа на върха в класирането и ще продължат кампанията си на Боксинг дей с домакинство на Уест Хем.