Клоп: Историческо!; Тен Хаг: Тотален провал

Клоп: Историческо!; Тен Хаг: Тотален провал Снимка: Getty Images

Юрген Клоп остана без думи след смазващото 7:0, с което неговият Ливърпул унижи Манчестър Юнайтед на "Анфийлд", но все пак намери някакви, за да изкаже възхищението си от играчите.

Мърсисайдци записаха най-голямата си победа над този съперник, като предишната бе 7:1 и датираше от 1895 г.

"Играхме топ футбол срещу топ отбор. Първото полувреме тръгна малко лудо - нещо, което не искахме, но след това вкарахме прекрасен гол - каза Клоп. -

През второто играхме доста добре, всичко беше доста добре. Юнайтед прави страхотен сезон, докато ние не сме доволни от нашия, но в подобен мач това няма значение."

Клоп отказа да натрива носа на противника след историческата победа и добави, че се надява Ерик тен Хаг бързо да преодолее загубата. Тя е най-тежката в кариерата на холандеца и неговите 481 мача като наставник досега.

Мениджърът на Юнайтед призна, че отборът му тотално се е провалил, като добави, че не е могъл да познае футболистите си.

"Мисля, че играхме добре през първото полувреме, но допуснахме една грешка в организацията в защита малко преди почивката. През второто това на терена не бяхме ние. Представянето ни не съответстваше на нашите стандарти. Не играхме като отбор. Отношението ни не беше професионално. Много съм ядосан - коментира Тен Хаг. -

Неприятно съм изненадан, защото в последните седмици и месеци виждах отбора в настроение и с желание да побеждава във всеки мач. През втората част днес нямаше нищо подобно. Не се придържахме към плана си и не си свършихме работата. Изключително съм разочарован и дори гневен. Трябва да приемем реалността и да подходим с необходимата решителност."

"Червените дяволи бяха без загуба в 11 поредни мача във всички турнири (9 победи и 2 равенства) преди неделната издънка. Досега Юнайтед бе губил с по 0:7 на три пъти: от Блекбърн през 1926 година, от Астън Вила през 1930-а и от Уулвърхемптън през 1931-ва.