Кошмар за Перишич: Аут е до пролетта

Хърватският национал Иван Перишич получи тежка контузия на тренировка с клубня си отбор Тотнъм и ще пропусне по-голямата част от сезона. 34-годишният играч е скъсал предна кръстна връзка на дясното коляно и ще претърпи операция, съобщиха от клуба.

Перишич участва във всеки от петте мача във Висшата лига под ръководството на Анге Постекоглу досега през тази кампания, влизайки от пейката във всеки от мачовете. Той влезе като резерва при драматичната победа с 2:1 над Шефилд Юнайтед през уикенда и асистира за изравнителния гол на Ричарлисон в 98-ата минута.

В кариерата си Перишич рядко е отсъствал от терените заради сериозни контузии, като пропусна само 10 мача по време на втория си престой в Интер за две години, въпреки че беше на 30 години. Той вече има над 600 мача в кариерата си и остава ключов играч за Хърватия.

Перишич се надява да се завърне поне за последните два месеца от сезона, за да успее да влезе във форма и да попадне в разширения състав на Хърватия за Евро 2024 в Германия следващото лято.