Кошмар за Реал след автогол и пропусната дузпа

Кошмар за Реал след автогол и пропусната дузпа Снимка: Getty Images

Реал Мадрид претърпя много тежък удар по шампионските си амбиции, след като загуби с 0:1 гостуването на Майорка от 20-ия кръг на Ла Лига.

Без контузените Карим Бензема и Едер Милитао, "белите" разочароваха и така и не успяха да върнат ранния гол, който получиха във вратата си.

В 13-тата минута при едно центриране към Ведат Муричи, Начо си отбеляза автогол, прехвърляйки вратаря с глава.

Реал направи твърде малко, за да върне гола, играта на тима не се получаваше, а Майорка се справяше впечатляващо в защита.

Гостите се изнервиха, а Винисиус получи петия си жълт картон и ще бъде наказан за мача от следващия кръг срещу Елче. До края бразилецът имаше късмет, че не беше изгонен.

В 60-ата минута дойде най-добрата възможност на Реал да изравни, след като с намеса на ВАР беше отсъдена дузпа за нарушение на вратаря Райкович срещу Винисиус.

Марко Асенсио обаче се провали при изпълнението и стражът спаси удара му.

След почивката на терена се появиха опитните Кроос и Модрич, а друга от резервите, Мариано Диас, беше близо до гол в 87-ата минута, но засече над вратата.

"Белия балет" разполагаше с над 8 минути добавено време, но не се възползва от тях и записа трета шампионатна загуба от началото на сезона.

Така тимът на Карло Анчелоти изостава на 5 т. от лидера в класирането Барселона, а каталунците могат да увеличат преднината си в своя мач срещу Севиля по-късно днес.