Левандовски отново зарадва "Камп Ноу", а Барса се движи по шампионски

Левандовски отново зарадва "Камп Ноу", а Барса се движи по шампионски Снимка: Getty Images

Барселона постигна спокойна победа с 2:0 над гостуващия Кадис в мач от испанското първенство.

Каталунците нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато набързо вкараха двата гола.

В 43-тата минута Феран Торес навърза трима съперници отдясно и центрира, последвалият удар беше изчистен от голлинията, но Сержи Роберто направи добавка за 1:0.

Три минути по-късно Роберт Левандовски покачи на 2:0 с рязък и добре насочен изстрел. Така полякът прекрати серията си от 6 поредни мача без попадение на "Камп Ноу".

През второто полувреме гостите заиграха по-добре, но още веднъж през този сезон тимът на Шави направи необходимото в отбрана.

Кадис беше най-близо до гола в 86-ата минута, когато изстрелът на Лосано с глава прати топката в дясната греда.

Барса продължава да води убедително с 8 т. пред втория в класирането Реал Мадрид и вече може да мисли за реванша срещу Манчестър Юнайтед в Лига Европа през следващата седмица.