Ливърпул изпусна спечелен мач на "Анфийлд" и позволи на Челси да се откъсне

Ливърпул изпусна спечелен мач на "Анфийлд" и позволи на Челси да се откъсне Снимка: Getty Images

Ливърпул пропиля два гола аванс на "Анфийлд" и стигна само до 2:2 срещу Брайтън в домакинството си от десетия кръг на Висшата лига.

Всичко вървеше идеално за играчите на Юрген Клоп и още в 4-тата минута Джордан Хендерсън откри резултата, а 20 по-късно Садио Мане удвои.

Преди почивката обаче Енок Мвепу върна Брайтън в двубоя, а в 65-ата минута Леандро Тросар изравни.

Ливърпул страдаше и от малшанс, след като голове на Мане и Салах бяха отменени, първо за игра с ръка, а после заради засада.

Трето попадение на Брайтън при 2:2 също беше отменено за офсайд.

Със загубените 2 т. "червените" изостанаха от върха в подреждането.

По същото време шампионът Манчестър Сити също се издъни и загуби от Кристъл Палас с 0:2 у дома.

Уилфрид Заха откри още в 6-ата минута, а ситуацията още повече се влоши за домакините в добавеното време на първата част.

Тогава Аймерик Лапорт беше изгонен за фал срещу Заха като последен в защитата.

С човек по-малко тимът на Пеп Гуардиола не показа, че има идея как да обърне мача през втората част и две минути преди края получи втори гол, дело на Конър Галахър.

От претендентите за титлата единствено Челси беше убедителен и отнесе с 3:0 Нюкасъл като гост с три гола след почивката.

Така в класирането "сините" вече имат 3 т. преднина на върха и водят с 25 срещу 22 за Ливърпул и 20 за Сити.