Наполи удари Юве с дузпа в дербито

Наполи победи шампиона Ювентус с минималното 1:0 у дома и излезе на трето място в класирането на Серия "А" за сметка на шампионите. Тимът на Дженаро Гатузо събра 43 точки, а Юве има 42.

Двубоят на "Сан Паоло" бе решен след попадение от дузпа на Лоренцо Инсинье след малко повече от половин час игра през първото полувреме.

В 28-ата при центриране от фаул Киелини удари Амир Рахмани по главата с ръка и съдията Даниеле Довери получи сигнал да прегледа ситуацията чрез ВАР. След това той посочи бялата точка, а с чудесен шут оттам Инсинье вкара своя гол №100 за Наполи.

През втората част Ювентус натисна, но така и не успя да се добере поне до изравнително попадение.