Не един, а два пропуска на Бензема от бялата точка не спряха Реал

Не един, а два пропуска на Бензема от бялата точка не спряха Реал Снимка: Getty Images

Две пропуснати дузпи на Карим Бензема не бяха достатъчни, за да спрат Реал по пътя към четвърта поредна победа в Ла Лига.

"Белите" победиха с 3:1 в гостуването на Осасуна и вече имат цели 17 т. преднина на върха в класирането, а спечелването на титлата е единствено въпрос на време.

Дейвид Алаба даде ранна преднина на гостите с добавка, но едва минута по-късно Анте Будимир изравни.

В края на първата част Марко Асенсио даде нова преднина на Реал, отново след добавка.

През втората част зрителите видяха нещо, на което едва ли отново ще станат свидетели - Карим Бензема изпусна две поредни дузпи за Реал, като и в двата случая вратарят Серхио Ерера спаси ударите му.

Осасуна се хвърли да изравнява, но пропусна своите шансове и в 96-ата минута Лукас Васкес оформи крайния резултат.

Реал се нуждае от още само 4 т., за да си гарантира и на теория 35-ата титла на Испания, като единствено Барселона все още има математически шанс да измести лидера, тъй като е с два мача по-малко.