Нунес блесна за Ливърпул при боя над Сити за Суперкупата

Ливърпул спечели Суперкупата на Англия, побеждавайки Манчестър Сити с 3:1 на "Кинг Пауър стейдиъм" в Лестър във финала за "Къмюнити шийлд". Мохамед Салах от дузпа няколко минути преди края на редовното време и Дарвин Нунес в продължението донесоха успеха на "червените", след като преди това двата съперника си бяха разменили по едно попадение през двете полувремена.

Новото звездно попълнение на Сити Ерлинг Хааланд излезе като титуляр за Манчестър Сити, а Дарвин Нунес беше резерва за Ливърпул, но се появи след почивката и на практика реши мача, спечелвайки дузпата и вкарвайки за крайното 3:1.

Мърсисайдци започнаха по-активно и Мохамед Салах на няколко пъти внесе смут в отбраната на шампионите.

В 14-ата минута центриране на Александър-Арнолд намери Робъртсън, но ударът му с глава бе от малък ъгъл и отиде във външната част на мрежата.

В средата на полувремето Ливърпул поведе. След великолепно подаване на Тиаго, Салах отклъни към Александър-Арнолд. Бранителят стреля, кълбото рикошира в Аке, удари се в гредата и влезе в мрежата.

Хааланд получи първата си реална възможност да стреля в 34-тата минута, но Адриан отрази.

Сити можеше да изравни веднага след почивката, но Марез стреля слабо от добра позиция. Гуардиола опита да промени нещо, като пусна в игра Хулиан Алварес и Фил Фоудън, а аржентинецът се разписа за 1:1.

Де Бройне намери Фоудън, чийто удар бе отразен от Адриан. Вратарят обаче не успя да овладее топката, тя стигна до Алварес и той я прати в мрежата от няколко метра. 5-6 минути преди това Нунес бе излязъл сам срещу Едерсон, но не успя да го прехвърли и топката удари бразилеца в главата.

Развръзката настъпи в 83-тата минута, когато Ливърпул получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Рубен Диаш след удар на Дарвин Нунес с глава.

Салах застана зад топката и с плътен удар вкара в левия ъгъл на Едерсон, въпреки че бразилецът улови посоката.

В 7-минутното допълнително време Дарвин Нунес също се разписа, оформяйки крайния резултат. В последните секунди Хааланд направи пропуск от няколко метра, пращайки топката в гредата.