Освободиха бащата на Луис Диас Снимка: Getty Images

Партизанската организация, похитила бащата на колумбийския нападател на Ливърпул Луис Диас, освободи роднината на футболиста.

Родителите на Диас бяха отвлечени на 29 октомври в Колумбия, когато спрели на бензиностанция. По-късно властите успяха да спасят майката на футболиста.

Преди два дни похитителите обявиха, че не могат да освободят заложника поради продължаващите военни действия на територията.

В неделя Ливърпул завърши наравно 1:1 като гост на Лутън. Диас отбеляза гол в петата минута на добавеното време на втората част. След като се разписа, футболистът вдигна фланелката си, а под нея имаше друга с надпис "Освободете баща ми". Тогава Диас изигра първия мач след отвличането на родителите си, а преди това пропусна два двубоя.

26-годишният футболист играе за Ливърпул от 2022 година. През този сезон нападателят има 12 мача, в които е вкарал четири гола и записа една асистенция. Диас е изиграл 43 мача за националния отбор на Колумбия с 9 гола и 1 асистенция. През 2021 година той стана голмайстор номер 1 на Копа Америка.