Пеп хвърли светлина върху състоянието на Холанд

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола разкри, че в навечерието на новия сезон Ерлинг Холанд страда от физическо неразположение.

Нападателят беше изваден на полувремето в последните два приятелски мача на "гражданите" срещу Милан и Барселона, а това не беше никак случайно.

След равенството 2:2 с Барселона Гуардиола заяви: "Ерлинг не се чувства комфортно. Не искаме да поемаме рискове. Но рано или късно той трябва да направи крачка напред и да увеличава тренировките и минутите на терена. Сезонът вече е там, зад ъгъла. Има мускулни проблеми и не искаме да рискуваме да го загубим за три седмици или месец.

Той не се чувстваше добре и затова не игра през второто полувреме с Барселона. Шестдесет-седемдесет процента от отбора все още са на почивка. Ето защо имаме нужда от играчи. В същото време имаме и алтернативи, а Оскар Боб отново върши невероятна работа."

Холанд беше голмайсторът на Висшата лига през последните два сезона и изигра огромна роля за триумфите на Сити.

Английският шампион завършва турнето си в Съединените щати с проверка срещу Челси в събота, преди да се изправи срещу Манчестър Юнайтед на "Уембли" във финала за Суперкупата.

"Гражданите" започват защитата на титлата си като гост на Челси седмица по-късно.