Поредна класика между Сити и Ливърпул с 5 гола и спиращо дъха темпо

Поредна класика между Сити и Ливърпул с 5 гола и спиращо дъха темпо Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи Ливърпул с 3:2 на "Етихад" в спиращото дъха дерби от 1/8-финалите за Карабао къп.

Най-добрите тимове в Англия за последните години произведоха още една класика в историята на сблъсъците помежду си - и показаха защо клубният футбол на топ ниво е от съвсем различна класа в сравнение с този на националните отбори.

Тази вечер Сити повеждаше на три пъти и заслужи победата с по-силната си игра, но гостите намираха начин да останат в мача и се бореха до последно.

Сити започна много силно и още в първите секунди Ерлинг Холанд излезе на чиста позиция, но стреля неточно.

Домакините продължиха да атакуват и в 10-ата минута заслужено поведоха, а Холанд откри головата си сметка в турнира в дебютния си мач за Карабао къп.

Головата машина засече идеално центриране на Де Бройне отдясно и от въздуха изведе Сити напред.

Ливърпул успя да отговори бързо и в 20-ата минута Фабио Карвальо изравни, след като получи пас от оставения сам в пеналта Джеймс Милнър.

Мачът продължаваше да бъде двуостър и се развиваше във вихрено темпо. Макар че Сити оставаше по-добрият тим, Ливърпул също създаваше шансове и в края на полувремето Дарвин Нунес на два пъти пропусна.

Втората част започна шеметно и Рияд Марез направи 2:1 в 47-ата минута след като обработи по майсторски начин пас на Родри и разстреля Келъхър в далечния ъгъл.

Почти светкавично Мохамед Салах изравни на празна врата, а главна заслуга имаше Нунес, който се откъсна отляво, надбяга Лапорт и сервира топката на египтянина.

На "гражданите" не им отне дълго, за да поведат за трети път. В 58-ата минута Де Бройне центрира, а заспалата защита на Ливърпул забрави за Нейтън Аке, който се разписа с глава.

До края Ливърпул пое повече рискове и Дарвин Нунес се отличи с пореден пропуск, след като стреля неточно по диагонала от отлична позиция.

Сити пък пропусна да реши всичко с четвърти гол, но все пак се поздрави с победата и стана последният излъчен четвъртфиналист в надпреварата.

Това е първа победа на тима на Пеп Гуардиола над Ливърпул през този сезон.

Мърсисайдци спечелиха предните две дербита, едно за Къмюнити шийлд и едно за първенството.

Ливърпул завоюва Карабао къп през миналия сезон, но този път отпадна от носителя на трофея в предходните 4 издания.